Lublin: Pijany złodziej przewoził łup autobusem.

policja e1473669180911

Nietrzeźwy mężczyzna skradł skuter zaparkowany przy ul. Wileńskiej. Ponieważ stężenie alkoholu uniemożliwiło mu jazdę pojazdem postanowił zabrać „łup” do autobusu. Tam niestety podczas hamowania nie zdołał go utrzymać, skuter uderzył w drzwi wejściowe wybijając jedną z szyb. Podczas zatrzymania 30 latek podawał dodatkowo policjantom dane swojego brata bliźniaka. W chwili zdarzenia miał blisko 3,4 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano. Policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży skutera. Z relacji właściciela pojazdu wynikało, że pozostawił go wieczorem przy ul. Wileńskiej w Lublinie. Niestety rano pojazdu już nie było. Wartość strat oszacowana została na kwotę 1000 zł.

Około gdz. 8:30 policjanci z polecenia dyżurnego udali się na interwencję przy ul. Mełgiewskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do uszkodzenia mienia w autobusie. Kiedy mundurowi dojechali na miejsce okazało się, że jeden z pasażerów wsiadł do autobusu wraz ze skuterem. Podczas hamowania mężczyzna nie zdołał utrzymać pojazdu. Skuter uderzył w drzwi wejściowe wybijając jedną z szyb. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że Romet został zarejestrowany jako utracony. Zabezpieczono więc pojazd, a mężczyznę zabrano na IV komisariat. Nietrzeźwy podawał policjantom dane swoje brata bliźniaka. Policjanci szybko jednak ustalili jego prawdziwą tożsamość.

30 latek w chwili zdarzenia miał blisko 3,4 promila alkoholu. Przez cały wczorajszy dzień trzeźwiał w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Ponieważ w przeszłości wchodził już wielokrotnie w konflikt z prawem będzie teraz odpowiadał za kradzież w warunkach tzw. powrotu do przestępstwa.

 Źródło policja.pl Fot. Archiwum. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.