Lublin. Opóźnienie w przebudowie ul. Lipowej. Kierowcy poczekają na przywrócenie ruchu

Przebudowa ulicy Lipowej w Lublinie | fot. Urząd Miasta Lublin

Opóźni się otwarcie ul. Lipowej w Lublinie dla kierowców. Prace drogowe przy całkowitym zamknięciu jezdni będą kontynuowane prawdopodobnie do końca września.

Przypomnijmy, że początkowo prace przy przebudowie fragmentu ul. Lipowej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Krakowskie Przedmieście do skrzyżowania z ul. Okopową i ul. Marii Skłodowskiej-Curie miały zakończyć się wraz z końcem wakacji. Już teraz wiadomo, że tego terminu nie da się dotrzymać. Dlaczego?

„Zmiana harmonogramu prac wynika z kilku okoliczności. Przede wszystkim wykonawca, po zejściu w niższe warstwy jezdni, napotkał wiele kolizji podziemnych, których rozwiązanie było czasochłonne i uniemożliwiało realizację kolejnych etapów zadania drogowego, w wyznaczonych wcześniej ramach czasowych” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na przebudowywanym fragmencie ulicy Lipowej znaleziono wiele elementów niezidentyfikowanej infrastruktury, prawdopodobnie wojskowej, którą wykonawca musiał omijać poprzez wykonanie dodatkowych alternatywnych wykopów. Tutaj też przeprowadzono rozeznanie saperskie.

Co jeszcze wpłynęło na to opóźnienie? – „W związku z panującą pandemią COVID-19 wykonawca miał trudności z dostępnością materiałów niezbędnych do wykonania uzbrojenia podziemnego w postaci kanalizacji deszczowej. Wpływ na termin wykonywanych prac miały także odkrycia szczątków ludzkich, a w ostatnich dniach fragmentów dawnych fortyfikacji miasta. Znaleziska wymagały udostępnienia terenu na potrzeby prac archeologów” – tłumaczy Justyna Góźdź.

W związku z powyższym, do odwołania obowiązuje obecna organizacja ruchu, wyznaczająca objazd dla komunikacji miejskiej oraz innych użytkowników ruchu drogowego ulicami: … – Okopowa – Chopina – Krakowskie Przedmieście – …

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.