Lublin: Ogród Saski zamknięty do odwołania. Zakaz wstępu do pozostałych parków i skwerów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ogród Saski, Plac Litewski, Park Bronowicki i Błonia pod Zamkiem są zamknięte do odwołania. A co z resztą terenów zielonych w Lublinie?

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie kolejny ograniczeń. Ich celem jest walka z epidemią koronawirusa w Polsce. Jednym z wprowadzonych ograniczeń jest zamknięcie terenów zielonych pełniących funkcje publiczne. Ma to związek z gromadzeniem się ludzi w tych miejscach.

„Wprowadzamy do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zakaz wstępu do parków i skwerów. Które miejsca w Lublinie są zamknięte do odwołania?

„Zgodnie z § 17 ust. 1. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dzisiaj (1 kwietnia) został zamknięty Ogród Saski, w pozostałych zaś parkach pojawią się komunikaty informujące o zakazie z ich korzystania. Ograniczenie to dotyczy również wszystkich pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością, terenów zielonych na terenie miasta” – informuje Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

W Lublinie zakaz obowiązuje na ponad 220 ha parków, skwerów, zieleńców, m.in w takich miejscach jak: Błonia pod Zamkiem, Park Bronowicki, Plac Litewski, Plac Kaczyńskiego, Wzgórze Zamkowe, Wąwóz przy Niepodległości, Park Zawilcowa, Słomiany Rynek, Wąwóz Kalina, Park Rury, Park w Głusku, Park im. Jana Pawła II, Wąwóz przy Milenijnej i Organowej, Park na Czechowie, Wąwóz przy ul. Popiełuszki, Wąwóz przy ul. Zana i innych.

We wszystkich tych miejscach zostaną zamieszczone stosowne ogłoszenia o wprowadzonym zakazie z ich korzystania. W parkach, które mogą pełnić funkcje komunikacyjne, informacje znajdą się przy wejściach, zejściach i ścieżkach prowadzących np. do wąwozów. Miasto prosi mieszkańców o stosowanie się do komunikatów. Wprowadzone ograniczenia obowiązują od 1 kwietnia do 11 kwietnia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.