Lublin: Odpowiedzą za rozbój na studencie

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Lublina, którzy odpowiedzą za rozbój. Dwóch 15-latków oraz ich 17-letni kompan napadli na idącego chodnikiem studenta, a następnie przemocą odebrali mu telefon komórkowy oraz srebrny łańcuszek. W ręce mundurowych wpadł także 20-letni paser, który wstawił skradziony telefon do lombardu. 15-latkowie za dokonany rozbój trafią przed oblicze sądu dla nieletnich, natomiast ich 17-letni wspólnik jutro zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Do rozboju doszło pod koniec czerwca na Osiedlu Rogowskiego w Lublinie. Kilkadziesiąt minut po północy 24-letni student wracając do domu został nagle zaatakowany i przewrócony na ziemię. Nieznani mu młodzi mężczyźni zarządali od niego portfela. Gdy okazało się, że nie ma przy sobie pieniędzy zerwali mu z szyi srebrny łańcuszek oraz zabrali telefon komórkowy, a następnie uciekli w nieznanym kierunku.

Pracujący przy sprawie policjanci z V komisariatu dokładnie przeanalizowali zebrane materiały. Efektem tego było zatrzymanie czterech młodych mężczyzn w wieku od 15 do 20 lat oraz odzyskanie utraconego telefonu. Policjanci z „piątki” wspólnie z kolegami z KMP w Lublinie dwóm 15-latkom i 17-latkowi udowodnili dokonanie rozboju, natomiast najstarszy z zatrzymanych odpowie za paserstwo skradzionego telefonu komórkowego. Wszyscy mężczyźni są dobrze znani policjantom. W przeszłości wielokrotnie karani byli za przestęstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowi.

15-latkowie za dokonany rozbój trafią przed oblicze sądu dla nieletnich, natomiast ich 17-letni wspólnik jutro zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postacji tymczasowego areszt.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

fot: Policja Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.