Lublin: Od poniedziałku zniesienie strefy wydzielonej w pojazdach komunikacji miejskiej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku 29 czerwca przestaną obowiązywać strefy wydzielone dla kierowców w pojazdach komunikacji miejskiej. Nadal jednak utrzymany zostaje brak możliwości zakupu biletu u prowadzącego pojazd.

„Zniesienie specjalnych wydzielonych stref wpłynie na zwiększenie powierzchni dostępnej dla pasażerów oraz liczby miejsc siedzących. Ponownie będą również otwierane pierwsze drzwi pojazdów” – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W dalszym ciągu obowiązują poniższe zasady, wdrożone w komunikacji miejskiej, w związku z epidemią COVID-19:

1/ Wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu na zlecenie ZTM w Lublinie (MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe) dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.

2/ Zawieszenie funkcji „ciepłego guzika” w pojazdach komunikacji miejskiej. Kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach niezależnie od ich statusu (również na przystankach „na żądanie”) oraz samodzielnie otwierają drzwi, bez stosowania funkcji tzw. „ciepłego guzika”.

3/ Wstrzymanie sprzedaży biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej.

4/ Obowiązek zakrywania ust i nosa podczas podróży komunikacją miejską.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.