Lublin: Obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Policjanci rozdają maseczki mieszkańcom

policjanci rozdają maseczki
Policjanci z Lublina rozdają mieszkańcom maseczki | fot. KMP Lublin

Od czwartku obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Policjanci z Lublina podczas codziennej służby będą rozdawać maseczki mieszkańcom naszego miasta.

Dziś policjanci z komendy miejskiej rozpoczęli akcję przekazywania maseczek ochronnych mieszańcom Lublina. To wspólna inicjatywa Policji i Centrum Wolontariatu w Lublinie. Podczas służby rozdawali maseczki ochronne i wyjaśniali, kiedy i jak należy z nich korzystać.

„Wyposażeni w 1000 sztuk maseczek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wyjechali dzisiaj do służby. Cześć z maseczek już trafiła do seniorów, których napotkaliśmy w okolicach sklepów. Kolejne sukcesywnie będą rozdawane przez policjantów podczas codziennej służby” – informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Policjanci przypominali mieszkańcom o konieczności stosowania zabezpieczenia na twarz – chociaż zdecydowana większość osób stosowała się do nowych zasad, niektórzy po prostu nie dysponowali odpowiednimi maseczkami.

CZYTAJ WIĘCEJ O OBOWIĄZKU ZAKRYWANIA UST I NOSA: Mandat za brak maseczki. Obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych

68 166237 g
Policjanci z Lublina rozdają mieszkańcom maseczki ochronne | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.