Lublin: Obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Parking i przestrzenie CSK niedostępne dla odwiedzających

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Centrum Spotkania Kultur jest gospodarzem głównych obchodów 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Podczas dzisiejszych uroczystości parking i przestrzenie CSK będą niedostępne dla odwiedzających.

Udział w niedzielnych uroczystościach 450. rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej wezmą m.in.: Marszałkowie Sejmu i Senatu RP, Przewodniczący Seimasu (litewski Sejm) oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i szereg gości zagranicznych, w tym delegacje z Litwy, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Czech i Węgier.

Takiego wydarzenia politycznego, o takiej randze, nie było w Lublinie od wielu lat. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że miejscem spotkania przewodniczących parlamentów z okazji 450 rocznicy Unii Lubelskiej jest Centrum Spotkania Kultur” – mówi Marek Krakowski, dyrektor CSK w Lublinie.

Obchody rozpocznie o godz. 10. msza św. w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie goście na Placu Litewskim złożą kwiaty pod pomnikiem Unii Lubelskiej, a potem przeniosą się do Centrum Spotkania Kultur. Tam zaplanowano uroczyste spotkanie Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa.

W CSK odbędzie się także uroczyste spotkanie przewodniczących parlamentów i debata: „ 450 rocznica Unii Lubelskiej. Europejskie znaczenie dziedzictwa Unii Lubelskiej dla współczesnych narodów i państw.” Uroczystościom będzie też towarzyszyć oficjalna prezentacja okolicznościowego znaczka pocztowego z okazji 450-lecia.

CSK niedostępne dla odwiedzających

„Z uwagi na niedzielne uroczystości z okazji 450 rocznicy Unii Lubelskiej, które wymagają zastosowania szczególnych procedur, nasz budynek pracuje inaczej niż zwykle” – informuje administracja Centrum Spotkania Kultur.

Dzisiaj (niedziela) przestrzenie CSK oraz parking będą niedostępne dla odwiedzających. Wszystkie utrudnienia wynikają ze szczególnych wymogów bezpieczeństwa.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.