Lublin: Obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Parking i przestrzenie CSK niedostępne dla odwiedzających

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Centrum Spotkania Kultur jest gospodarzem głównych obchodów 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Podczas dzisiejszych uroczystości parking i przestrzenie CSK będą niedostępne dla odwiedzających.

Udział w niedzielnych uroczystościach 450. rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej wezmą m.in.: Marszałkowie Sejmu i Senatu RP, Przewodniczący Seimasu (litewski Sejm) oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi i szereg gości zagranicznych, w tym delegacje z Litwy, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Czech i Węgier.

Takiego wydarzenia politycznego, o takiej randze, nie było w Lublinie od wielu lat. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że miejscem spotkania przewodniczących parlamentów z okazji 450 rocznicy Unii Lubelskiej jest Centrum Spotkania Kultur” – mówi Marek Krakowski, dyrektor CSK w Lublinie.

Obchody rozpocznie o godz. 10. msza św. w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie goście na Placu Litewskim złożą kwiaty pod pomnikiem Unii Lubelskiej, a potem przeniosą się do Centrum Spotkania Kultur. Tam zaplanowano uroczyste spotkanie Zgromadzenia Parlamentarnego Polska-Litwa.

W CSK odbędzie się także uroczyste spotkanie przewodniczących parlamentów i debata: „ 450 rocznica Unii Lubelskiej. Europejskie znaczenie dziedzictwa Unii Lubelskiej dla współczesnych narodów i państw.” Uroczystościom będzie też towarzyszyć oficjalna prezentacja okolicznościowego znaczka pocztowego z okazji 450-lecia.

CSK niedostępne dla odwiedzających

„Z uwagi na niedzielne uroczystości z okazji 450 rocznicy Unii Lubelskiej, które wymagają zastosowania szczególnych procedur, nasz budynek pracuje inaczej niż zwykle” – informuje administracja Centrum Spotkania Kultur.

Dzisiaj (niedziela) przestrzenie CSK oraz parking będą niedostępne dla odwiedzających. Wszystkie utrudnienia wynikają ze szczególnych wymogów bezpieczeństwa.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.