Lublin. NSA uchylił zaskarżony wyrok ws. górek czechowskich. Co teraz?

Górki Czechowskie
Górki czechowskie | fot. Górki Czechowskie - wietrznie zielone

Wracamy do punkty wyjścia – tak komentują dzisiejszy wyrok NSA obrońcy górek czechowskich. NSA uchylił zaskarżony wyrok WSA ws. zabudowy górek czechowskich i skierował do ponownego rozpatrzenia.

Wyrok NSA ws. górek czechowskich

„Naczelny Sąd Administracyjny uchylił zaskarżony wyrok i skierował do ponownego rozpatrzenia Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Lublinie” – taką informację usłyszeliśmy w słuchawce po kontakcie z sekretariatem NSA w Warszawie.

Dzisiejsze posiedzenie NSA odbyło się w trybie niejawnym. Uzasadnienie wyroku NSA ws. górek czechowskich będzie znane za 2-3 tygodnie, więc do tego czasu nie wiadomo, czym NSA się kierował podczas wydania decyzji. Wiadomo, że sprawa wraca punkty wyjścia, czyli do WSA.

Dzisiejsza decyzja daje furtę urzędnikom, którzy będą mogli opracować projekt nowego planu zagospodarowania tego terenu, z uwzględnieniem zabudowy na części górek czechowskich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.