Lublin: Niezwykły widok na niebie. Wokół Słońca utworzył się świetlisty pierścień

efekt halo słońce niebo
Efekt słoneczny halo nad Lublinem | fot. Dominika JM

Efekt halo to zjawisko optyczne objawiające się utworzeniem charakterystycznego pierścienia wokół Słońca lub Księżyca. Widowisko może być świetliste, białe lub wielobarwne.

Dziś nad Lublinem można zaobserwować ciekawe zjawisko wokół Słońca. Mianowicie chodzi o efekt halo, który utworzył jasny pierścień. Zjawisko halo wywołane jest załamaniem promieniowania świetlnego Słońca lub Księżyca na kryształkach lodu w chmurach pierzastych piętra wysokiego.

To właśnie kryształki lodu tworzą nietypową aureolę wokół Księżyca lub Słońca. Różne rodzaje kryształów lodowych, możliwych ustawień w powietrzu i dróg optycznych w kryształach sprawia, że występuje wiele efektów halo.

Czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem [email protected]

89931777 1122975928042115 7990193523519389696 o
Efekt słoneczny halo nad Lublinem | fot. czytelniczka Emilia
20200316 132035
Efekt słoneczny halo nad powiatem janowskim | fot. czytelniczka Celina

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.