Lublin nie wyda Poczcie Polskiej spisu wyborców? „Mamy obawy co do legalności działania”

cisza wyborcza głosowanie wybory
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W nocy Poczta Polska zwróciła się do wszystkich samorządów o udostępnienie w ciągu dwóch dni spisu wyborców, w tym danych wrażliwych, jak PESEL, imię, nazwisko, czy adres.

Analizujemy szczegółowo legalność tego wniosku oraz możliwość udostępnienia takich danych – tak komentuje maila pełnomocnik prezydenta Lublina do spraw wyborów, jakiego w nocy do wszystkich samorządów wysłała Poczta Polska.

W dwa dni samorządowcy mają dostarczyć Poczcie Polskiej spisy wyborców m.in. z ich adresami i numerami PESEL. To dane wrażliwe i chronione. Pismo zostało wysłane z adresu [email protected].

spis wyborców poczta polska
Źródło: twitter.com/PatrykSlowik
spis wyborców poczta polska cd
Źródło: twitter.com/PatrykSlowik

„Analizujemy możliwości techniczne przygotowania takiego zestawienia, ale mamy obawy co do legalności działania Poczty Polskiej – mówił w rozmowie z Eska Lublin Łukasz Mazur, pełnomocnik prezydenta Lublina do spraw wyborów.

Oczekiwanie Poczty Polskiej ma związek z planowanymi na maj wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć w drodze głosowania korespondencyjnego. To właśnie Poczta Polska ma dostarczyć i zorganizować od wyborców kart do głosowania. Na ten moment Poczta Polska nie ma uprawnień związanych z przeprowadzaniem wyborów.

AKTUALIZACJA: OFICJALNIE Prezydent Lublina nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wszyscy prezydenci odmawiają a nasz „się zastanawia”, nad czym? Jeszcze jakieś wątpliwości?