Lublin: Nie możesz odpalić samochodu? Pomoże patrol straży miejskiej

Lublin: Nie możesz odpalić samochodu? Pomoże patrol straży miejskiej
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Straż Miejska rusza z pomocą kierowcom z Lublina. W okresie zimy i wyjątkowo niskich temperatur każdy może zadzwonić pod numer 986 z prośbą o pomoc przy odpaleniu auta.

Jak co roku w sezonie zimowym, Straż Miejska Miasta Lublin podejmuje akcję pomocy kierowcom, którzy z powodu niskiej temperatury nie mogą uruchomić swych samochodów. Strażnicy przyjadą w wyznaczone miejsce i przy pomocy kabli rozruchowych pomogą odpalić auto.

Straż Miejska posiada sześć pojazdów wyposażonych w kable rozruchowe, a pomoc można uzyskać, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 986. Strażnicy miejscy robią to bezpłatnie. Z takiego rozwiązania w ostatnim tygodniu skorzystało w Lublinie 31 kierowców.

„W momencie, kiedy nasz patrol nie będzie realizował interwencji, wtedy będzie mógł dopiero pomóc. Priorytetem są nasze interwencje, a dopiero później pomoc kierowcom przy odpalaniu aut” – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.