Lublin. Napadli i pobili 15-latka przy placu Litewskim. Ukradli mu czapkę i maseczkę

plac litewski
Plac Litewski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Policjanci udowodnili dwóm mieszkańcom Lublina dokonanie rozboju na 15-latku. Pobili pokrzywdzonego, po czym najpierw ukradli mu maseczkę, a po chwili wrócili by zabrać czapkę.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w centrum Lublina, niedaleko placu Litewskiego. Policjanci otrzymali zgłoszenie o napadniętym 15-latku przez dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy najpierw go pobili, po czym ukradli maseczkę ochronną.

Mężczyźni po chwili wrócili i zabrali pokrzywdzonemu czapkę, powodując łączne straty w kwocie niespełna 100 złotych. Jak się później okazało, sprawcy domagali się przeprosin dla swojej koleżanki, którą miał obrazić 15-latek.

„Mężczyźni zostali ustaleni i zatrzymani. Obaj trafili na I komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty. Młodszy z nich za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. 20-latkowi grozi do 5 lat więzienia” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.