Wychodzisz z domu? Lepiej zabierz parasol! Nad Lublin nadciągają opady deszczu

deszcz parasol shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pogoda na poniedziałek 2 marca 2020. Nad Lublin nadciągają opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Obecny tydzień mówiąc wstępnie może okazać się bardzo deszczowy.

Kolejny tydzień nie przyniesie przełomu w pogodzie. Będzie umiarkowanie ciepło i okresami będzie padać deszcz, ale również deszcz ze śniegiem lub śnieg. W dzień temperatura będzie cały czas dodatnia, a w nocy niewielkie przymrozki prognozowane są jedynie miejscami. Na pierwsze zdecydowane oznaki zbliżającej się wiosny przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

W poniedziałek 2 marca będzie na ogół pochmurno, choć okresami zza chmur wyglądać będzie słońce – rano na północy, popołudniem na południu i zachodzie. Okresami padać będzie deszcz. Będzie dość ciepło od 6°C na wschodzie i północy do 10°C na południowym zachodzie. Wiatr nie powinien być uciążliwy.

Wtorek nie przyniesie zmiany pogody. Wciąż będzie pochmurno, choć okresami pojawiać się będą większe przejaśnienia. W całym kraju miejscami prognozowane są opady deszczu. Temperatura maksymalna kształtować się będzie w przedziale od 5°C na zachodzie do 12°C na południowym wschodzie.

W środę pogoda będzie mocno zróżnicowana. Na zachodzie będzie pogodnie i na ogół bez opadów, a na pozostałym obszarze dominować będzie duże zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Najwięcej opadów spodziewane jest na południowym wschodzie i tam lokalnie może spaść nawet do 35 – 40 mm deszczu w ciągu doby. Będzie nieco chłodniej, bo od 5°C na południowym wschodzie do 9°C na zachodzie.

Czwartek to kontynuacja lepszej pogody na zachodzie i bardziej pochmurnej na wschodzie, choć w drugiej połowie dnia duże zachmurzenie i opady występować będą miejscami już w całym kraju. Przeważnie będzie to deszcz, ale na wschodzie może padać też deszcz ze śniegiem. Nadal najintensywniejsze opady spodziewane są na południowym wschodzie, ale suma opadów za dobę nie powinna przekraczać już 30 mm. Temperatura maksymalna będzie podobna jak w środę, od 4°C na południowym wschodzie do 9°C na zachodzie.

Piątek przyniesie sporo rozpogodzeń, zwłaszcza w zachodniej połowie Polski. Miejscami mogą pojawiać się opady deszczu, a w obszarach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 5°C na północy do 8°C na zachodzie.

W sobotę więcej słońca pojawi się już w całym kraju, choć okresami będzie się chmurzyć i prognozowane są przelotne opady deszczu, najpierw na zachodzie, później na wschodzie. Nie będzie przełomu, jeżeli chodzi o temperaturę maksymalną, wciąż od 5°C na północnym wschodzie do 9°C na zachodzie.

Dopiero niedziela przyniesie ocieplenie, ale za to będzie więcej chmur, szczególnie na północy i zachodzie. Miejscami pojawiać się będzie przelotny deszcz. Temperatura w zachodniej Polsce będzie już dwucyfrowa i wynosić będzie w najcieplejszym momencie dnia od 6°C na północnym wschodzie aż do 13°C na południowym zachodzie. Odczuwalnie będzie jednak nieco chłodniej za sprawą porywistego wiatru prognozowanego w całym kraju.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.