Lublin: Nabór wniosków na zadania związane z usuwaniem azbestu

azbest
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mieszkańcy Lublina, mimo trwającej epidemii, mogą składać do miasta wnioski o odbiór i utylizację azbestu. Nic to nie kosztuje i nie trzeba go samemu demontować z dachu.

Przypominamy o możliwości bezpłatnego demontażu lub odbioru azbestu realizowanego na zlecenie Miasta Lublin. Wydział Ochrony Środowiska, mimo trwającej epidemii, na bieżąco realizuje wnioski od mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych. Tylko w ubiegłym roku zdeponowano odpady z azbestem z ponad 140 nieruchomości. Środki na ten rok to 120 tys. zł. Wnioski można składać do października.

Programem objęte są budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne, gospodarcze, garażowe, rekreacji indywidualnej, tymczasowe obiekty budowlane, jak również obiekty małej architektury służące utrzymaniu porządku

Osoby zainteresowane demontażem i odbiorem azbestu zgłaszają w Wydziale Architektury i Budownictwa wykonanie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę w zakresie wymiany pokrycia dachu lub w przypadku konieczności uzyskują pozwolenie na budowę/przebudowę lub rozbiórkę budynku. Następnie wnioskują do Wydziału Ochrony Środowiska o usunięcie azbestu. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.