Lublin na trasie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne? Apel radnych do prezydenta

Tour de Pologne wyścig kolarski
Tour de Pologne | fot. Szymon Gruchalski

Radni z ramienia PiS zaproponowali, żeby Lublin znalazł się na trasie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. W tej sprawie skierowali apel do prezydenta Krzysztofa Żuka.

„W związku z trwającymi przygotowaniami do przyszłorocznej edycji Tour de Pologne, zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o podjęcie działań, zmierzających do umieszczenia Lublina na trasie tego wydarzenia” – czytamy na wstępie interpelacji radnych Moniki Kwiatkowskiej i Marcina Nowaka.

„Nie ulega wątpliwości, że Tour de Pologne to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowych o charakterze międzynarodowym, która wiąże się z ogromną promocją miast i regionów ją goszczących. Wydarzenie to relacjonowane jest przez najważniejsze media, gromadząc tłumy widzów i ciesząc się popularnością wśród wszystkich grup
wiekowych. Podkreślić chcielibyśmy również, że od wielu lat Lublin nie gościł uczestników Tour de Pologne, co tym bardziej powinno ukierunkować władze naszego miasta, na podjęcie takich starań” – argumentują radni.

Przypomnijmy, że po raz ostatni wyścig kolarski Tour de Pologne przejeżdżał przez Lublin w 2009 roku. Meta jednego z etapów zlokalizowana była przed gmachem Poczty Głównej na Krakowskim Przedmieściu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.