Lublin: Na przystankach pojawiły się kolejne ładowarki do telefonów

Na czterech kolejnych przystankach w Lublinie pojawią się ładowarki do urządzeń mobilnych. Aby bezpłatnie naładować telefon wystarczy posiadać przy sobie kabel USB.

 

W październiku 2015 roku na przystanku przy Ogrodzie Saskim została zamontowana pierwsza w Lublinie uliczna ładowarka do urządzeń mobilnych. Testowe urządzenie zostało zamontowane na wiacie przystankowej. Aby bezpłatnie naładować telefon lub inne urządzenie mobilne, wystarczy posiadać przy sobie kabel USB.

 

– To pilotażowe rozwiązanie zainicjowane przez Radnego Rady Miasta Michała Krawczyka w postaci zamontowania jednej ładowarki, pozwoliło sprawdzić funkcjonalność urządzenia zarówno pod kątem technicznym jak i zainteresowania ze strony pasażerów – które możemy ocenić jako bardzo satysfakcjonujące – mówi Monika Fisz, rzecznik ZTM w Lublinie.

 

ZTM zdecydował się wyjść naprzeciw potrzebom pasażerów i rosnącemu trendowi korzystania z urządzeń mobilnych poprzez montaż dodatkowych ładowarek na terenie miasta. Przystankami, na których pojawią się nowe ładowarki są: Liceum Staszica 02, Dw. Główny PKS 02, Brama Krakowska 02-04 (wiata), Plac Litewski 01.

 

Wczoraj tj. 5 lipca pierwsza ładowarka została zamontowana na przystanku Dw. Główny PKS 02. Na pozostałych przystankach (Liceum Staszica 02, Brama Krakowska 02-04 oraz Plac Litewski 01) stacja ładująca pojawi się dzisiaj.

 

Koszt instalacji jednej ładowarki to ok. 530 złotych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.