Lublin: Mimo zakazu zorganizowali domówkę. Jeden z uczestników wypadł z balkonu

Karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania poniesie grupa studentów z Afryki, którzy mimo zakazu zgromadzeń postanowili zorganizować domówkę z jednym z mieszkań na Czechowie.

W środę późnym wieczorem policjanci z oddziału prewencji zostali wezwani na interwencję w dzielnicy Czechów. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań ma miejsce głośna impreza. Funkcjonariusze po wejściu do lokalu zastali kilkoro studentów z Etiopii i Zimbabwe.

Podczas interwencji okazało się, że jeden z uczestników imprezy wypadł z balkonu na trzecim piętrze. Jak wyjaśnił policjantom, poślizgnął się na śliskim podłożu. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. W spotkaniu brało udział 11 osób.

Obecnie policjanci z V komisariatu wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Śledczy będą prowadzili sprawę pod kątem rozszerzania epidemii i zagrożenia dla życia osób. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Zakaz wychodzenia z domów

Opublikowane we wtorek zmienione rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące stanu epidemii zakazuje od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. m.in. organizowania zgromadzeń, a także przemieszczania się.

Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, np. niezbędnych zakupy, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi, wyprowadzenia psa.

Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, chyba że z najbliższymi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zakaz wychodzenia z domów. Rząd wyjaśnia, co wolno w związku z nowymi obostrzeniami – PYTANIA i ODPOWIEDZI

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ha ha na lsm domowki sa co w drugim boku powyzej 15 osub i nic
    Zadnej policji
    Ale ten czechow jest przypalowy