Lublin: Milion złotych łapówki za pozwolenie na budowę wieżowca przy ul. Zana

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Funkcjonariusze CBA zatrzymali czterech mężczyzny w związku z realizacją inwestycji w Lublinie. W zamian za pomoc oczekiwali milionowej łapówki w zawartej z nimi umowie.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali czterech mieszkańców Lublina. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy wskazuje, że osoby te działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin.

Jak ustalili funkcjonariusze CBA mężczyźni podjęli się załatwienia pozwolenia na budowę i wymaganych prawem zgód w związku z budową wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za łapówkę w wysokości 1 mln zł.

Wczoraj trzech z podejrzanych mężczyzn spotkało się po południu w celu podpisania umowy na wykonanie wszelkiej dokumentacji umożliwiającej przeprowadzenie inwestycji. Natomiast w kosztach umowy została ujęta wcześniej uzgodniona kwota korzyści majątkowej” – mówi Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA.

Wszyscy zostali zatrzymani przez agentów CBA w chwili podpisywania umowy. Czwarta osoba została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Dzisiaj zgromadzone materiały zostaną przedstawione Prokuraturze Okręgowej w Zamościu.

Aktualizacja: Piotr Kowalczyk zatrzymany przez CBA. Chodzi o budowę wieżowca przy ul. Zana

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.