Lublin: Miejskie rowery już czekają na stacjach. Start sezonu lada dzień

lubelski rower miejski
Rowery miejskie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Już w najbliższą sobotę Lubelski Rower Miejski wraca na ulice miasta. Po zimowej przerwie lublinianie będą mogli ponownie korzystać z rowerów miejskich.

Już w najbliższą sobotę, 21 marca mieszkańcy Lublina będą mogli rozpocząć korzystanie z systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, składającego się z 91 stacji i 891 rowerów. To już 7. sezon roweru miejskiego w Lublinie.

Zasady korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego nie zmieniają się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 20 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych lub podpięto do niego kartę kredytową.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się w systemie np. na stronie internetowej lubelskirower.pl i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w dowolnym innym systemie.

Rowery miejskie będą zdezynfekowane

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się.

W ramach prac serwisowych i relokowania jednośladów, specjalnymi preparatami dezynfekowane są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji we wszystkich działających systemach, których operatorem jest Nextbike Polska.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.