Lublin miejscami nadal pod wodą. Zalana ul. Skowronkowa, stoi tam 30 cm wody

Zalana ul. Skowronkowa po wtorkowej ulewie
Zalana ul. Skowronkowa po wtorkowej ulewie | fot. czytelnik Artur

Na ul. Skowronkowej miejscami woda sięga nawet 30 centymetrów – skarżą się okoliczni mieszkańcy, którzy zostali pozostawieni sami sobie. Strażacy nie wypompowali wody, bo jak twierdzili „nie mają tak długich węży”.

Zalana ulica Skowronkowa

„Wtorkowa ulewa była chyba jedną z najgorszych, które przeżyliśmy. Zalana została ulica na odcinku około 300 metrów. Woda wymieszana z błotem i nieczystościami, bo wybiły także szamba, wlała się do kotłowni i garaży” – mówią mieszkańcy ul. Skowronkowej na lubelskim Sławinie.

Jak twierdzi jeden z mieszkańców, strażacy o zalanej ulicy Skowronkowej zostali powiadomieni około godz. 12. Po ok. 30 minutach na miejsce przyjechał zastęp, lecz strażacy stwierdzili, że nie posiadają węży o odpowiedniej długości i odjechali.

W dalszym ciągu stoi tam jednak jeszcze mnóstwo wody. Na fragmencie ulicy głębokość wody sięga 30 centymetrów. Po ulicy pływają poprzewracane przez wodę pojemniki na odpady.

ZOBACZ TAKŻE: Ulewa w Lublinie. Bystrzyca ponownie zalała ścieżkę rowerową i chodnik przy ul. Mełgiewskiej

Zalana ul. Skowronkowa po wtorkowej ulewie
Zalana ul. Skowronkowa po wtorkowej ulewie | fot. czytelnik Artur

Ponad 70 interwencji w Lublinie

Strażacy we wtorek podjęli ponad 70 interwencji związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu na terenie Lublina. 61 interwencji dotyczyło pompowań wody, a 10 powalonych drzew i konarów. W powiecie lubelskim interweniowali do 81 zdarzeń: 71 pompowań wody i 10 połamanych drzew.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.