Lublin: Miasto nie wydało zgody na organizację majowej giełdy staroci na pl. Zamkowym

72924391 2492600830860332 6840065603080814592 n
Lubelska Giełda Staroci na Placu Zamkowym w Lublinie | fot. organizator

Zaplanowana na najbliższą niedzielę 31 maja giełda staroci na Placu Zamkowym w Lublinie się nie odbędzie. Władze miasta nie wydały zgody na zajęcia pasa drogowego pod stoiska.

Giełda staroci w Lublinie nie odbędzie się w maju

Nie ma zgody władz Lublina na wznowienie organizacji Lubelskiej Giełdy Staroci odbywającej się tradycyjnie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca na Placu Zamkowym w Lublinie. Najbliższa giełda staroci miała się odbyć w niedzielę 31 maja.

„Po zasięgnięciu opinii Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz działając zgodnie z zapisami Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., do odwołania ustanawia się czasowe ograniczenie prowadzenia działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami m.in. takimi jak giełdy, targi czy wystawy” – informuje Jarosław Pakuła, przewodniczący Rady Miasta Lublin.

„Nie zostanie wydane zezwolenie na zajęcie pasa drogowego w celu przeprowadzenia majowej giełdy staroci. Mając na względzie ryzyko oraz w poczuciu odpowiedzialności miejsca skupiającego dużą ilość ludzi, a także zagrożenia z tym związane, na chwilę obecną wszelkie decyzje muszą być podejmowane odpowiedzialnie i adekwatne do zaistniałych okoliczności i komunikatów państwowych” – uzasadniają swoją decyzję urzędnicy.

Przypomnijmy, że zgodnie z czwartym etapem odmrażania gospodarki od 6 czerwca możliwa będzie organizacja targów, wystaw i kongresów. Czyli, jeśli organizatorzy Lubelskiej Giełdy Staroci wystosują pismo do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie o zajęcie pasa drogowego na ostatnią niedzielę czerwca to taka zgoda zostanie wydana.

>>> Czytaj także: Od 30 maja częściowe zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.