Lublin. Mężczyzna z bronią groził przechodniom

Lublin: Mężczyzna z bronią groził przechodniom

W piątek po południu policjanci zatrzymali 27-latka, który groził bronią przechodniom. Zabezpieczyli przy nim również pałkę teleskopową i nóż.

 

Do zdarzenia doszło w piątek w okolicy galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Mężczyzna idąc ulicą groził bronią przypadkowym przechodniom. Od razu zostali o tym powiadomieni funkcjonariusze, którzy w krótkim czasie zatrzymali sprawcę.

 

– Mężczyzna szedł od ul. Unickiej lub ul. Walecznych w kierunku galerii Olimp. Według świadków mężczyzna miał celować do przechodniów z broni. Świadkowie od razu powiadomili o tym fakcie policjantów, którzy zatrzymali sprawcę tuż przed wejściem do Galerii Olimp. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli przy mężczyźnie broń (najprawdopodobniej gazową), pałkę teleskopową oraz nóż. Mężczyzna został przewieziony na V komisariat policji – mówi podkom. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

 

Jak informuje podkom. Andrzej Fijołek mężczyzna ma 27-lat i jest mieszkańcem Lublina. Policjanci podejrzewają, że może mieć zaburzenia psychiczne, dlatego został przetransportowany do szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej. Tam ma przejść badania.

 

– Nie możemy wykluczyć, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Dokładne szczegóły będziemy znać po otrzymaniu wyników badań – dodaje Fijołek.

 

Broń, z której mężczyzna mierzył do przechodniów będzie badana przez biegłego. Wkrótce poznamy szczegóły.

 

Zdjęcia | fot. Damian

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Jeśli policjanci zabezpieczyli broń(najprawdopodobniej gazową ) to powinno się im odebrać ich broń (najprawdopodobniej palną). Już wiadomo dlaczego tu (w Polsce) broń palna jest tak trudno dostępna, skoro oni sami mogą nie wiedzieć jaką broń posiadają. Biedny ten nasz kraj.

 2. Po za tym czy już wiecie po co wam jest broń -zwracam się do przeciwników łatwego ogólnego dostępu do broni dla każdego obywatela zdrowego psychicznie w tym kraju? BO JAKBY JEDNAK NIE MIAŁ BRONI GAZOWEJ I ZACZĄŁBY STRZELAĆ TO CHUJ BY WAM DAŁO DZWONIENIE NA POLICJĘ!!!

  1. Drogi Panie Eustachy, gdyby funkcjonariusze użyli jednak broni przeciwko wspomnianemu wyżej mężczyźnie to zaraz by inne fora społeczne zaczęły dyskusje na temat AGRESJI policji. To działa w dwie strony 😉

   1. Nie-e! Nie o to mi chodziło, ale ma rację. Bardziej mi chodzi o redakcję. Jak to „najprawdopodobniej”?! Broń gazową od broni palnej można od razu rozpoznać jeśli ktoś się zna a wychodzę z założenia że policjant powinien znać się na broni. No ale cóż, bukiet róż. Ja uważam, że jeśli ktoś mi macha klamką i jeszcze we mnie mierzy z niej to czy gazowa czy nie kwalifikuje się do przyjęcia kulki. Tak na k logikę, gdy ktoś Ci grozi że może Cię zastrzelić tu i teraz to zbagatelizowałbyś to zagrożenie czy jednak oddał strzał ostrzegawczy w płuco napastnika? Na Alasce nikt by sie nie pierdolił, ani policja ani typowy John. Tam też nikt tak nutę wyskoczy bo wie że inni też mają gnata i wypiowadając koma wojnę licz się z tym że musisz tego kogoś to urazi do tego stopnia że potraktuje to poważnie. Ot, taka profilaktyka i szacunek do własnego życia i zdrowia. Ja bym nie dał komuś się zastrzelić tylko zastrzelił tego kogoś.

   2. czytac to ty moze i umiesz- albo ktos ci czytal- ALE TRZEBA JESZCZE ZROZUMIEC TEKST EUSTACHEGO.

 3. Coś długo jechali na tę akcję, skoro gość zdążył z Unickiej bądź Walecznych dojść aż do Olimpu.

 4. KASIA nastepna z powrotu do przyszlosci jestes????? ogarnij sie , chyba ze sie przenosisz w czasie???