Lublin: Mężczyzna próbował spalić się przed sądem

cof

30-letni mężczyzna usiłował podpalić się przed budynkiem Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Został powstrzymany przez policjantów.

 

Do zdarzenia doszło około godz. 12:30 przed budynkiem Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Mężczyzna oblał się łatwopalną substancją i groził, że się podpali. Tym mężczyzną był 30-letni Seweryn N. 

 

– Mężczyzna nie był zadowolony z wydanego przez sąd wyroku. Oblał się substancją łatwopalną i próbował się podpalić – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

 

Jak informuje Laszczka-Rusek ok. dwie godziny wcześniej na policję dzwoniła matka mężczyzny, która powiadomiła służby o planowanym przez syna samobójstwie, ponieważ ten niedawno wyszedł z więzienia, a sąd miał go ponownie do niego wsadzić za niezapłacone kary grzywny.

 

Pracownicy sądu wezwali na miejsce policjantów i strażaków. Na miejscu pracował też negocjator, który namawiał sprawcę do zaprzestania. Po jakimś czasie mężczyzna został obezwładniony. Karetką został przetransportowany do szpitala.

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.