Lublin: Mężczyzna próbował spalić się przed sądem

IMG 20160921 102126 e1489411414520
cof

30-letni mężczyzna usiłował podpalić się przed budynkiem Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Został powstrzymany przez policjantów.

 

Do zdarzenia doszło około godz. 12:30 przed budynkiem Sądu Rejonowego Lublin – Zachód. Mężczyzna oblał się łatwopalną substancją i groził, że się podpali. Tym mężczyzną był 30-letni Seweryn N. 

 

– Mężczyzna nie był zadowolony z wydanego przez sąd wyroku. Oblał się substancją łatwopalną i próbował się podpalić – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

 

Jak informuje Laszczka-Rusek ok. dwie godziny wcześniej na policję dzwoniła matka mężczyzny, która powiadomiła służby o planowanym przez syna samobójstwie, ponieważ ten niedawno wyszedł z więzienia, a sąd miał go ponownie do niego wsadzić za niezapłacone kary grzywny.

 

Pracownicy sądu wezwali na miejsce policjantów i strażaków. Na miejscu pracował też negocjator, który namawiał sprawcę do zaprzestania. Po jakimś czasie mężczyzna został obezwładniony. Karetką został przetransportowany do szpitala.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Do tego właśnie doprowadzają nieżyciowe przepisy, skostniałe sądy, przedłużające się postępowania. Przeciętny, szary obywatel nie ma żadnych szans z machiną biurokratyczną. Jeśli poleje się krew, będzie to krew na rękach platfusów, pisiorów, peeselowców i wszystkich, którzy rządzili/rzadzą i nie zrobili nic, aby sądy służyły interesowi obywateli i sprawiedliwości a jedynie zapewnieniu interesów rządzących i ich rodzin.