Lublin: Marszałek nagrodził pieniężnie swoich pracowników. Przeznaczył na to 2,5 mln zł

Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego | fot. UMWL

Dokładnie 2 mln 534 tys. zł przeznaczył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski na nagrody dla pracowników urzędu marszałkowskiego. Kto, ile i za co dostał premię?

Fundacja Wolności zwróciła się do Marszałka Województwa Lubelskiego o listę osób, które dostały nagrody za pierwsze półrocze 2019 r. Jednak opublikować można było nazwiska osób, które pełnią funkcje publiczne lub dobrowolnie wyraziły zgodę na upublicznienie swojego imienia i nazwiska. Takich osób było 22. Pozostali woleli nie chwalić się swoimi nagrodami.

Fundacja Wolności od dawna postuluje jawność nagród przyznawanych z publicznych pieniędzy. Zarówno artyści jak i sportowcy otrzymują stypendia i nagrody na uroczystych galach i akademiach. Natomiast nagrody dla urzędników są przyznawane w zaciszach gabinetów i w większości przypadków bez podawania nazwisk nagrodzonych” – mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

I tak z opublikowanych list możemy wyczytać, że najbardziej cenioną osobą w Urzędzie Marszałkowskim jest Elżbieta Mocior, która pełni funkcję skarbnika województwa lubelskiego. W ramach nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, wprowadzenie szeregu innowacji oraz za pomoc w rozliczeniu projektów unijnych otrzymała 20 tys. zł.

Kolejną osobą, która została doceniona przez marszałka jest sekretarz województwa Zbigniew Załoga, który za wzorowe i godne naśladowania wypełnianie obowiązków służbowych dostał 18 tys. zł.

Na trzecim miejscu pod względem wysokości nagrody uplasowała się Gabriela Janicka, która pełni funkcję kierownika w Oddziale Zezwoleń Na Usunięcie Drzew i Krzewów w filii Urzędu Marszałkowskiego w Białej Podlaskiej. Za zaangażowanie w pracę zawodową otrzymała 15 tys. zł.

Marszałek Jarosław Stawiarski na nagrody dla 1076 pracowników urzędu marszałkowskiego przeznaczył łącznie 2 mln 534 tys. zł.

Lista nagrodzonych urzędników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Źródło: Fundacja Wolności

center>

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.