Lublin. Ławka Niepodległości ponownie do naprawy. Kosztowała 88 tys. złotych

Ławka Niepodległości w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ławka Niepodległości mieszcząca się na Placu Litewskim w Lublinie do naprawy. Chodzi o nagłośnienie, które z niewiadomego powodu przestało działać. Od ostatniej naprawy minęło kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że na początku lutego br. pisaliśmy o pierwszej usterce Ławki Niepodległości. Z niewiadomego powodu przestało działać nagłośnienie dzięki któremu każdy siedzący na tej ławce może odsłuchać m.in. fragmentu pieści reprezentacyjnej Wojska Polskiego, czyli Marszu I Brygady.

Poprzednia usterka została naprawiona w ramach udzielonej przez wykonawcę gwarancji. Miasto na Ławkę Niepodległości wydało blisko 88 tys. złotych, z czego 30 tys. zł to dotacja od Ministerstwa Obrony Narodowej. Nie upłynęło 6 miesięcy a ławka ponownie nie działa.

„Urząd do tej pory nie posiadał informacji o problemach z odtwarzaniem muzyki w „Ławce Niepodległości”. Poinformowaliśmy wykonawcę o usterce, która zostanie usunięta w ramach obowiązującej gwarancji” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Ławka Niepodległości to jedna z form upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ma też uczcić pamięć polskich patriotów, dowódców i żołnierzy. W każdej ławce znajdziemy porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, hot-spot WiFi oraz wbudowany głośnik. Ławka jest podświetlana systemem LED.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.