Lublin: Kurier pobierał pieniądze za paczki od klientów i je przywłaszczał

Kurier przesyłka paczka. Fot. Shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Lublina zatrzymali 22-letniego kuriera, który dostarczał przesyłki, a pieniądze otrzymane od klientów, chował do swojej własnej kieszeni.

Zgłoszenie w tej sprawie policjanci z VI komisariatu otrzymali w ubiegłym tygodniu. Z zawiadomienia przedstawiciela pokrzywdzonej firmy wynikało, że jeden z kurierów przywłaszczył ponad 50 tysięcy złotych. Pieniądze miały pochodzić z zapłaty za doręczone przesyłki przez 22-latka oraz trzech innych pracowników.

Nieuczciwym kurierem okazał się 22-letni mieszkaniec Zamościa, który został już zatrzymany przez funkcjonariuszy z „szóstki”. Policjanci przedstawili mu zarzuty przywłaszczenia pieniędzy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo musi liczyć się z obowiązkiem zwrotu przywłaszczonych pieniędzy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.