Lublin kupi kolejne autobusy elektryczne. Właśnie ogłoszono przetarg

IMAG2256 e1474615264700
Autobusy elektryczne produkowane przez Ursusa | fot. Dominik Wąsik

Lublin planuje zwiększyć flotę autobusów na prąd. Na razie jest jeden, ale wkrótce ma więcej. ZTM w Lublinie ogłosił przetarg na dostawę 20 autobusów elektrycznych.

Zakup dotyczy 20 fabrycznie nowych autobusów elektrycznych. Pojazdy będą niskopodłogowe o długości 12 metrów, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, bramki liczenia pasażerów oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Autobusy dedykowane są do linii komunikacyjnych nr: 13, 23 i 29. Dostawa pojazdów nastąpi w 2 partiach. Pierwsza piątka elektrobusów zostanie dostarczona do połowy czerwca 2021 r. a pozostałe 15 sztuk najpóźniej do 15 września 2021 r.

Plany w zakresie wdrażania elektromobilności pozostają nadal aktualne. Łącznie planuje się zakup 32 szt. autobusów jednoczłonowych w ramach projektów podstawowych oraz 34 szt. w ramach projektów rezerwowych.

Termin ogłoszenia kolejnych dwóch przetargów, odpowiednio na zakup 7 i 5 sztuk autobusów elektrycznych 12 metrowych, jest ściśle powiązany z rozstrzygnięciem przedmiotowego przetargu na dostawę 20 autobusów elektrycznych, ponieważ to zamówienie obejmuje również dostawę infrastruktury w postaci ładowarek, z której będą korzystały kolejne zamawiane elektrobusy. Planujemy, że te dwa postępowania zostaną ogłoszone jeszcze w IV kwartale 2019 roku” – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W części wschodniej Polski jest to jeden z największych zakupów pojazdów niskoemisyjnych wraz z infrastrukturą, co przyczyni się do wzrostu elektromobilności w Lublinie. Dostawy autobusów elektrycznych oraz trolejbusów stawiają Lublin w pierwszym rzędzie miast, będących liderami elektromobilności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.