LUBLIN: Ktoś ukradł koło od jednego ze skuterów elektrycznych na minuty

skuter blinkee city bez koła
Ktoś ukradł koło od skutera elektrycznego na minuty | fot. czytelnik Kacper

Skutery elektryczne na minuty w Lublinie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz… złodziei. Najczęściej giną kaski oraz koła od skuterów.

Od kwietnia w Lublinie działa wypożyczalni skuterów blinkee.city, która udostępnia skutery na minuty. Elementy jednośladów okazały się być łakomym kąskiem dla nocnych złodziejaszków. Często giną kaski oraz koła od skuterów.

– Najczęśniej giną kaski, lecz udaje się je szybko znaleźć. Sprawcami „kradzieży” są najczęściej sami użytkownicy skuterów, którzy przez m.in. pośpiech, zapominają odłożyć kask do kufra. Takie sprawy są załatwiane polubownie – usłyszeliśmy na infolinii.

Czytelnik Kacper poinformował naszą redakcję, że w środę około godz. 15 ze skutera zaparkowanego w pobliżu ronda Pileckiego (przy al. Solidarności) zniknęło tylne koło. Jak się okazało padło ono łupem złodzieja.

– Mogę potwiedzić, że otrzymaliśmy takie zgłoszenie, lecz było to dzień wcześniej (we wtorek o godz. 11 – przyp. red.). Skuter został wyłączony z możliwości wypożyczenia i czeka na ekipę serwisową, która „zholuje” go do naszego serwisu – informuje pracownik na infolinii.

To nie pierwszy taki przypadek, że ze skutera elektrycznego blinkee.city giną koła. Jak się okazuje, to już trzeci taki przypadek w naszym mieście. Za każdym razem sprawa kierowana jest na policję.

Przeczytaj także: W Lublinie rusza wypożyczalnia skuterów elektrycznych na minuty

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.