Lublin. Krwawa kłótnia współlokatorów. Kilka razy dźgnął nożem 25-latka

karetka ambulans 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. Podczas sporu na temat sprzątania i utrzymania stancji 26-latek wyciągnął nóż i kilkukrotnie dźgnął współlokatora.

Do zdarzenia doszło w jednym z domów przy ul. Turystycznej w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca wraz z pokrzywdzonym mieszkali wspólnie na stancji. W sobotę wieczorem podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło między nimi do awantury.

„Nieporozumienie najprawdopodobniej rozpoczęło się od sporu na temat sprzątania i utrzymania stancji. W pewnym momencie 26-letni sprawca chwycił za nóż do tapet i ugodził nim swojego znajomego, zadał siedem ciosów w klatkę piersiową” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz z VI komisariatu. Sprawca, gdy tylko dowiedział się o prowadzonych w tej sprawie czynnościach policji sam zgłosił się do komendy. Mężczyzna został zatrzymany.

„Po zebraniu dowodów trafił do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek policjantów i prokuratorów wczoraj trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy” – dodaje kom. Gołębiowski.

Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.