Korowód studencki przejdzie ulicami Lublina [TRASA]

Korowód studencki przejdzie ulicami Lublina | fot. UM Lublin

Dzisiaj przez Lublin przejdzie korowód studencki, który zapoczątkuje tegoroczne Dni Kultury Studenckiej. Oznacza to utrudnienia dla kierowców.

Zbiórka uczestników korowodu ma miejsce na placu Litewskim. Korowód ruszy z placu litewskiego o godz. 18. Jego trasa będzie przebiegała przez ulice Krakowskie Przedmieście, al. Racławickie, Sowińskiego, Głęboką, Nadbystrzycką, Wapienną i prosto na tereny zielone Politechniki Lubelskiej.

Od ul. Kołłątaja do korowodu dołączy 4-5 zabytkowych pojazdów osobowych z władzami uczelni i samochód ciężarowy ze sprzętem grającym wraz z obsługą. Przemarsz kolumny uczestników uroczystości odbywał się będzie jednym pasem ruchu.

Na trasie przemarszu, w miejscu skrzyżowań ulic, ruch pojazdów zostanie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia kolumny pieszych. Zabezpieczenie ruchu kołowego na trasie zapewniać będą służby policyjne.

Organizatorzy spodziewają się, że w korowodzie weźmie udział około 4-5 tysięcy uczestników. Tegorocznym motywem przewodnim korowodu będą LATA 80-te.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Juwenalia 2018 w Lublinie. Sprawdź, kto wystąpi [PROGRAM]

Komunikacja miejska po koncertach Medykalia, Juwenalia, Kozienalia i Feliniada

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.