Lublin. Koronawirus u pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

KUL katolicki uniwersytet lubelski
Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie poinformowały, że u trzech pracowników uczelni potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Koronawirus u pracowników KUL

„Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u trzech pracowników naszego uniwersytetu. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi są skierowane do pracy zdalnej w domach. Oczekują na decyzje służb sanitarnych, które zostały powiadomione o sytuacji” – czytamy na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Zarządzenie rektora KUL

W czwartek, 1 października rozpocznie się rok akademicki. W związku z trwającą epidemią, na KUL większość zajęć będzie odbywać się online, część jednak będzie prowadzona stacjonarnie.

Aby zapewnić bezpieczeństwo rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski wydał zarządzenie związane z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19. Zostały w nim zawarte zasady dotyczące studentów, pracowników, a także osób odwiedzających uniwersytet.

Zgodnie z zarządzeniem wszyscy przebywający na terenie KUL zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych lub przyłbic w miejscach ogólnodostępnych oraz do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego. Zasłanianie ust i nosa obowiązuje także w przypadku spotkań, podczas których nie ma możliwości zachowania dystansu 1,5 metra. Niezbędne jest również mycie i dezynfekowanie rąk lub używanie jednorazowych rękawiczek, w budynkach będą dostępne dystrybutory ze środkami odkażającymi.

W miarę możliwości zostaną wyznaczone także trakty komunikacyjne umożliwiające ruch w jednym kierunku. Dla każdego z pomieszczeń będą określone limity osób, które mogą w nich przebywać, a w pomieszczeniach dydaktycznych część miejsc zostanie wyłączona z użytku.

W przypadku zajęć stacjonarnych obowiązkowe jest prowadzenie list obecności. Po zakończeniu ćwiczeń dla danej grupy sala wykładowa będzie dezynfekowana oraz wietrzona. Wszelkie konferencje, wydarzenia i imprezy mogą się odbywać jedynie z zachowaniem aktualnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

W razie stwierdzenia temperatury ciała powyżej 38°C zaleca się pozostanie w domu i zgłoszenie drogą elektroniczną informacji o konieczności rezygnacji z udziału w zajęciach lub podjęcia pracy.

W przypadku podejrzenia zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną należy poinformować uczelnię drogą mailową na wskazany adres: [email protected], [email protected], [email protected].

Funkcjonowanie domów studenckich KUL

Domy studenckie będą funkcjonować z zachowaniem reżimu sanitarnego. Oznacza to m.in. zakaz odwiedzin, zachowywanie zasad higieny i dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa we wspólnych przestrzeniach. W każdym akademiku zostały wyznaczone pokoje jednoosobowe z węzłem sanitarnym, przeznaczone dla osób chorych lub z podejrzeniem zakażenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.