Lublin: Klinika okulistyczna przy Chmielnej zamknięta do odwołania

okulista
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W wyniku nocnego pożaru zamknięta została klinika okulistyczna przy ul. Chmielnej w Lublinie. Pożar objął główną szafę rozdzielczą, przez co budynek nie ma aktualnie prądu.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. O godz. 1.48 straż pożarna została powiadomiona o pożarze skrzynki elektrycznej zlokalizowanej na parterze (głównym korytarzu) kliniki okulistycznej przy ul. Chmielnej w Lublinie.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Akcja strażaków trwała blisko półtorej godziny. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległa szafa rozdzielcza i szacht kablowy w budynku, przez co budynek nie ma prądu.

Szpital oczekuje na naprawę instalacji elektrycznej przez firmę zewnętrzną. W tej sytuacji Szpital zmuszony jest do zmiany organizacji pracy klinik okulistycznych w następujący sposób:

– osoby stawiające się na wizyty lekarskie są informowane o sytuacji i wyznaczane są nowe terminy konsultacji,

– zabiegi zaplanowane na dziś (5 grudnia) będą wykonywane w bloku operacyjnym starego budynku Kliniki,

– w kolejnych dniach wykonywanie zaplanowanych wcześniej zabiegów będzie ograniczone do grupy pilnych,

– Klinika nie zaprzestaje przyjmowania pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.