Lublin: Kierowca trolejbusu przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle

trolejbus czerwone światło
Kierowca trolejbusu przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle | fot. czytelnik Radek

MPK Lublin zapowiedziało wyciągnięcie konsekwencji służbowych wobec kierowcy, który postanowił przejechać trolejbusem przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w środę, 28 sierpnia na skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego, ul. Narutowicza i ul. Lipowej w Lublinie. Kierowca trolejbusu należącego do MPK Lublin przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Ten moment zarejestrowała kamera zamontowana w aucie naszego Czytelnika, który jechał w tym samym kierunku do trolejbus.

Tak jeżdżą na czerwonych światłach pojazdy komunikacji miejskiej należące do MPK Lublin. Światło było dłuższą chwile czerwone” – komentuje zarejestrowaną sytuację czytelnik Radek.

Film od Czytelnika pokazaliśmy Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Lublinie i poprosiliśmy o komentarz.

Po ustaleniu kierowcy, zostaną wobec niego wyciągnięte konsekwencje służbowe. Takie zachowanie kierowcy jest skrajnie nieodpowiedzialne” – komentuje Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK Lublin.

Pomóc mogą w tym nagrania z przednich kamer, jakie zamontowane są w większości pojazdów komunikacji miejskiej.

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przeciez na każdym skrzyżowaniu widać MPK które lecą na czerwonym, to już jest chore.

  2. Czy to nie 153 przypadkiem? Mi tez kiedyś wjechał przed nos na czerwonym, a dodatkowo nie mógł zjechać i zablokował skrzyżowanie.

  3. Czemu czytelnik nie udostępnia dalszej części nagrania jak temuż samemu trolejbusowi zmieniając pasy ruchu przy Plazie wymusza pierwszeństwo?

  4. Bo nikomu się nie zdarzyło ? kierowcy do 3.5t niech się nie wypowiadają bo gówno wiedzą o jeździe ,wymuszają pierwszeństwo przy Plazie i w wielu innych miejscach i nikt nie płacze i filmów nie wysyła frajer jeb…ny pozdrawiam

  5. Pan z kamerka raczej też 50km/h nie jedzie, może trzeba zgłosić to na policję, oczywiscie w ramach prewencji, tak jak wyzej wyminiona „interwencja”. Przepisy dotyczą każdego ;p

  6. złośliwość zawiść niezna granic tego narodu politycy cały czas jadą na czerwonym oszukując cało Polske sprzedali ta sygnalizacja czas załączanja świateł ma wiele do życzenja

  7. zastanawiam się ile miał na liczniku ten czytelnik, bo wydaje mi się, że szybko jechał po ul. Narutowicza! na filmiku nie widać, bo pewnie usunął/zasłonił prędkościomierz; ciekawe czy jemu samemu nie zdarzyło się przejechać na czerwonym.

  8. no prosze was, może miał depnąć po hamulcach i pasażerów posadzić na podłodze ?

  9. Skrajnie nie odpowiedzialny to jest ZTM układając rozkłady z minutowymi przejazdami między przystankami PANI WERONIKO…

  10. Kierowcy MPK nagminnie przejeżdżają na czerwonym świetle za to kapuś Radek przekroczył prędkość goniąc trolejbus…na siebie nie doniósł?