Lublin. Kiedy włączą kaloryfery? Rozpoczęcie sezonu grzewczego 2020/2021

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LPEC

Spada temperatura na zewnątrz i w naszych mieszkaniach. To oznacza, że LPEC dostarcza już ciepło albo niebawem zacznie to robić. Kiedy zaczyna się i ile potrwa sezon grzewczy w Lublinie?

Rozpoczęcie sezonu grzewczego 2020/2021 w Lublinie

Jak informuje Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jeszcze dziś ciepło systemowe popłynie do większości lubelskich osiedli. Do tej pory o rozpoczęcie dostaw do LPEC zwróciły się do największe spółdzielnie mieszkaniowe m.in.: Czechów, Czuby, LSM, Kolejarz, Motor oraz część wspólnot mieszkaniowych zlokalizowanych praktycznie w całym mieście.

„Obecnie to odbiorcy decydują, kiedy chcą rozpocząć ogrzewane w swoich budynkach. Zachęcamy, aby nie zwlekać z tą decyzją i nie dopuścić do nadmiernego wychłodzenia bryły budynku. Ogrzanie takiego wyziębionego obiektu jest o wiele bardziej kosztowne niż utrzymanie względnie stałej temperatury” – mówi Teresa Stępniak-Romanek, rzeczniczka LPEC w Lublinie.

Mieszkańcy i użytkownicy lokali w zasobach spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych zgłaszają potrzebę uruchomienia dostawy ciepła do swoich zarządców lub administratorów. Zarządcy (administratorzy) decyzję o rozpoczęciu dostawy ciepła przekazują do LPEC, który zaczyna wysyłać ciepło. Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.