Lublin: Jesienią uczniowie samochodówki skorzystają z nowoczesnej stacji diagnostycznej

IB283722 cr
Budowa stacji diagnostycznej w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie | fot. UM Lublin

Trwa budowa nowoczesnej stacji diagnostycznej, w której będą się kształcili uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie.

Zaawansowanie prac budowy stacji diagnostycznej w Zespole Szkół Samochodowych sięga 90 proc. Budynek jest praktycznie gotowy, trwa instalacja sieci sanitarnych i elektrycznych. Montaż obejmuje m.in. kurtyny powietrzne i wentylatory, odwodnienia liniowe i ceramikę sanitarną, a także urządzenia teletechniczne, gniazda, łączniki i czujniki.

W najbliższym czasie pojawią się bramy garażowe, boksy szatniowe i kabiny sanitarne. Tynk mozaikowy pokryje cokoły budynku, a teren wokół zostanie zagospodarowany. Część wyposażenia technologicznego m.in. podnośniki i urządzenia diagnostyczne, są już w stacji.

„Zależy nam na tym, by uczniowie kształcili się w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy. Budowany obiekt zapewni kształcenie w tym zawodzie na nowoczesnym sprzęcie aktualnie wykorzystywanym przez pracodawców. To kształcenie na najwyższym poziomie, mamy więc nadzieję, że uczniowie powrócą do szkoły jesienią” – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta ds. oświaty.

Nowy, dwukondygnacyjny budynek stacji pomieści: stanowisko diagnostyczne, stanowiska naprawcze dla pojazdów samochodowych, zaplecze dydaktyczne, pracownie, biuro obsługi klienta i zaplecze administracyjne. Będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób słabowidzących, szklane drzwi oznaczą kontrastowe elementy, a krawędzie stopni schodów wykończy kolor kontrastujący z barwą posadzki. Koszt budowy nowoczesnej stacji diagnostycznej wyniósł 5,8 mln zł.

IB283670 cr
Budowa stacji diagnostycznej w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie | fot. UM Lublin
IB283686 cr
Budowa stacji diagnostycznej w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie | fot. UM Lublin

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nawet nie wiecie jak się cieszę że to gówno skończyłem.Jedyne co wyniosłem z tej szkoły to depresja, problemy psychiczne, kilka kluczy i parę świec zapłonowy i nic więcej..

  2. Tym uczniom w tym kołchozie i tak żadne warsztaty nie pomogą… Dobrze ze nie mam juz z nimi do czynienia