Lublin Jazz: Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love

Lublin Jazz Ken Vandermark & Paal Nilssen Love
Lublin Jazz Ken Vandermark & Paal Nilssen Love | materiały organizatora

Już w piątek na scenie Wirydarza zagra duet Paal Nilssen-Love i Ken Vandermark. Artyści pracują razem od 2002 roku i mają unikalne podejście do muzyki improwizowanej.

Potęga twórczej synergii: Paal Nilssen-Love i Ken Vandermark

Choć obaj pracowali w wielu uznanych przez krytykę grupach – od Peter Brötzmann Chicago Tentet, Lean Left (z Terrie Hessels i Andy Moor z The Ex) po Double Tandem (z holenderskim saksofonistą, Abem Baarsem) – od kilkunastu lat wciąż wracają do swojego duetu, ponieważ pozostaje on kluczowy dla ich twórczości.

Nilssen-Love i Vandermark rozpoczęli współpracę, gdy nagrali swój pierwszy album, Dual Pleasure, dla wytwórni Smalltownsupersound. Niedługo potem zagrali swój pierwszy koncert na Molde International Jazz Festival. Od tego czasu co roku występują na arenie międzynarodowej – w Europie, Ameryce Północnej i Japonii.

Ich podejście do kontekstu duetu jest dzikie w swojej intensywności, łącząc ekstremalną prędkość rytmiczną z formalną dekonstrukcją i ponownym montażem, oraz swobodą korzystania z każdego gatunku w dowolnym czasie.

Bilety 35/45 zł dostępne w kasie CK oraz online.

Lublin Jazz: Ken Vandermark & Paal Nilssen-Love
9 czerwca, godz. 20:30
Wirydarz CK

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.