Lublin: Jakub K. i Marcin S. zamordowali bezdomnych. Usłyszeli wyroki dożywocia

taśma policyjna morderstwo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Wyroki dożywotniego pozbawienia wolności usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina, który pod koniec 2016 roku brutalnie zamordowali dwójkę bezdomnych.

Do tragedii doszło pod koniec 2016 roku. Jakub K., Marcin S. i Henryk S. biesiadowali razem w pustostanie w dzielnicy Choiny w Lublinie. Podczas alkoholowej libacji mężczyźni skatowali na śmierć dwójkę bezdomnych – 47-letniego mężczyznę i 65-letnią kobietę.

Ich ciała znaleziono w dwóch różnych pustostanach na terenie Lublina. Mężczyznę w budynku na osiedlu Choiny, a kobietę w pustostanie u zbiegu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Związkowej. Sprawą zajęli się kryminalni lubelskiej policji.

Sprawcy, którzy trafili do aresztu kilku dni po morderstwie, od początku nie przyznawali się do winy. Twierdzili, że w ogóle nie pamiętają zajścia, bo tego dnia byli kompletnie pijani. Wersja z alkoholem się zgadzała, lecz z ustaleń śledczych okazuje się, że spożywali go z osobami bezdomnymi.

W pewnym momencie między mężczyznami, a osobami bezdomnymi miało dojść do kłótni, po czym rzucili się na swoje ofiary. Wyrok usłyszał także 50-letni Henryk S., który pomagał zacierać ślady zbrodni. Mężczyzna został skazany na 8 miesięcy więzienia.

W poniedziałek Jakub K. i Marcin S. usłyszeli w Sądzie Okręgowym w Lublinie wyroki dożywotniego pozbawienia wolności. O warunkowe zwolnienie będą mogli się ubiegać najwcześniej po upływie 25 lat.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.