Lublin: Harmonogram sierpniowych pokazów na fontannie multimedialnej

Lublin: Harmonogram sierpniowych pokazów na fontannie multimedialnej
Pokaz "Unia Narodów" na fontannie multimedialnej na placu Litewskim | fot. UM Lublin

W sierpniu na Placu Litewskim odbędzie się aż dwadzieścia pokazów multimedialnych. Przedstawiamy harmonogram na cały najbliższy miesiąc. Dalsza część tekstu poniżej.

Prezentujemy harmonogram pokazów na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim w Lublinie. Na sierpień zaplanowano łącznie 20 pokazów, które obywać się będą o godzinie 21:00 w weekendy, tj. piątek i sobotę.

Oprócz tegorocznej nowości – Legendzie o Czarciej Łapie, będzie można obejrzeć również prezentacje: Anioły Lubelskie, Sen o Mieście, Unię Narodów, Historię Placu Litewskiego na wesoło oraz Wydarzenia Kulturalne.

Harmonogram pokazów multimedialnych na sierpień:

  • piątek (31 lipca) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne
  • sobota (1 sierpnia) – Czarcia Łapa, Unia Narodów
  • piątek (7 sierpnia) – Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na wesoło
  • sobota (8 sierpnia) – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie
  • piątek (14 sierpnia) – Czarcia Łapa, Sen o mieście
  • sobota (15 sierpnia) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne
  • piątek (21 sierpnia) – Czarcia Łapa, Unia Narodów / podczas Jarmarku Jagiellońskiego
  • sobota (22 sierpnia) – Czarcia Łapa, Sen o mieście / podczas Jarmarku Jagiellońskiego
  • piątek (28 sierpnia) – Czarcia Łapa, Wydarzenia Kulturalne
  • sobota (29 sierpnia) – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie

Opisy prezentowanych pokazów:

Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.

Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

Anioły Lubelskie to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com

Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią Placu Litewskiego, z uśmiechem i nieco przekornie przedstawiają 5 scen z Placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

Wydarzenia Kulturalne prezentują najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.