Lublin. Gnał przez miasto 110 km/h, agresywnie wyprzedzał, po czym hamował. 24-latek ukarany wysokim mandatem, stracił prawko

Kierowca volkswagena wyprzedzał inne auto z prawej strony
Kierowca volkswagena wyprzedzał inne auto z prawej strony | fot. KMP Lublin

Mandat w łącznej kwocie 4 500 zł, 23 punkty karne, zatrzymane prawo jazdy i dowód rejestracyjny – to dorobek 24-letniego kierowcy volkswagena. Jego przejazd przez Lublin zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena

Do zdarzenia doszło we wtorek (12.03) około godz. 19:50 na al. Kraśnickiej w Lublinie. Policjanci ruchu drogowego patrolując miasto nieoznakowanym radiowozem, zauważyli agresywnie jadącego volkswagena.

„Kierowca za nic miał ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas pomiaru okazało się, że licznik wskazywał 110 km/h. Dodatkowo mężczyzna agresywnie wyprzedzał inne pojazdy i bezpodstawnie hamował po wykonaniu manewru” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

24-latek miał już podobne przewinienia na swoim koncie

Policjanci, widząc niebezpieczne zachowanie kierującego volkswagenem, od razu ruszyli za pojazdem. Kierowca po chwili został zatrzymany. Okazało się, że był to 24-latek, który był ostatnio karany mandatami za podobne wykroczenia.

W czasie kontroli okazało się, że auto przekroczyło normy hałasu. Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na 24-latka dwa mandaty karne na łączną kwotę 4 500 zł oraz 23 punkty karne. Dodatkowo kierowca stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny.

Nagranie z policyjnego wideorejestratora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.