Lublin: Ghost Bike znowu zdewastowany. Wandale pomazali go czerwoną farbą

Lublin: Ghost Bike znowu zdewastowany. Wandale pomazali go czerwoną farbą - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

Ktoś znowu zdewastował „Ghost Bike”, symbol roweru pomalowanego na biało upamiętniającego tragiczną śmierć rowerzystki.

– Jest nam niezmiernie przykro poinformować, że ustawiony podczas Październikowa Masa Krytyczna, Ghost Bike, po raz kolejny został zdewastowany. Rower wraz tabliczką został pomazany czerwoną farbą, a znicze pobite. O zdarzeniu poinformowaliśmy policję, a o pomoc w ustaleniu sprawców poprosiliśmy ochronę Tarasów Zamkowych czytamy na profilu Lubelskiej Masy Krytycznej.

Pomalowany na biało rower symbolizuje tragiczną śmierć 64-letniej rowerzystki. Pani Elżbieta zginęła pod kołami ciężarówki, która wjeżdżając na plac budowy Tarasów Zamkowych nie zauważyła cyklistki.

Rower już dwukrotnie komuś przeszkadzał. W maju ubiegłego roku ktoś ukradł łańcuch i koło. Lubelska Masa Krytyczna naprawiła go.

Następnie ktoś go ukradł w całość. Odnalazł go Pan Kamil ze Straży Ochrony Kolei w krzakach koło złomowiska na ul. Chemicznej. Ponownie Lubelska Masa Krytyczna naprawiła go i pomalowała.

14918732_364355143908051_5728470567123876320_o

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.