Lublin: Fałszywy „delegat” księdza proboszcza chodzi po kolędzie

ksiądz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Parafia św. Józefa w Lublinie ostrzega przed tzw. delegatami księdza proboszcza. Osoby świeckie przebrane za księży chodzą po domach i zbierają ofiary na parafię.

Na stronie parafii św. Józefa w Lublinie (LSM) opublikowane zostało ostrzeżenie informujące o osobach świeckich odwiedzających w domach wiernych z parafii i podających się za delegatów księdza proboszcza.

„Kochani Parafianie! Dotarły do nas informacje, że osoby świeckie podające się za delegatów Księdza Proboszcza odwiedzają w tym czasie rodziny naszej parafii i zbierają ofiary na cele parafialne. To są oszuści wyłudzający pieniądze. Prosimy pamiętać, że w wizycie duszpasterskiej uczestniczą wyłącznie kapłani! Będziemy wdzięczni za przekazanie tych informacji Waszym sąsiadom, zwłaszcza samotnie żyjącym seniorom!” – czytamy oświadczenie zamieszczone na stronie parafii św. Józefa w Lublinie.

Na razie nie wiadomo, ile osób mogło zostać oszukanych przez „delegatów” oraz na jaką kwotę. Do tej pory policja nie otrzymała zgłoszeń od pokrzywdzonych mieszkańców.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.