Lublin: Fałszywy „delegat” księdza proboszcza chodzi po kolędzie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Parafia św. Józefa w Lublinie ostrzega przed tzw. delegatami księdza proboszcza. Osoby świeckie przebrane za księży chodzą po domach i zbierają ofiary na parafię.

Na stronie parafii św. Józefa w Lublinie (LSM) opublikowane zostało ostrzeżenie informujące o osobach świeckich odwiedzających w domach wiernych z parafii i podających się za delegatów księdza proboszcza.

„Kochani Parafianie! Dotarły do nas informacje, że osoby świeckie podające się za delegatów Księdza Proboszcza odwiedzają w tym czasie rodziny naszej parafii i zbierają ofiary na cele parafialne. To są oszuści wyłudzający pieniądze. Prosimy pamiętać, że w wizycie duszpasterskiej uczestniczą wyłącznie kapłani! Będziemy wdzięczni za przekazanie tych informacji Waszym sąsiadom, zwłaszcza samotnie żyjącym seniorom!” – czytamy oświadczenie zamieszczone na stronie parafii św. Józefa w Lublinie.

Na razie nie wiadomo, ile osób mogło zostać oszukanych przez „delegatów” oraz na jaką kwotę. Do tej pory policja nie otrzymała zgłoszeń od pokrzywdzonych mieszkańców.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.