Lublin: Efekt akcji SMOG. Jedna piąta kontroli zakończona zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego

Lublin: Efekt akcji SMOG. Jedna piąta kontroli zakończona zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego
Policyjne działania ,,SMOG" - kontrola spalin | fot. Policja

Policjanci podsumowali akcję SMOG, którą przeprowadzono we wtorek w naszym regionie. Jedna piąta kontroli zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego niesprawnego pojazdu.

Wtorkowe działania kontrolno-pomiarowe pn. „SMOG” miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób zagrażał bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym” – mówi Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Policjanci reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem było eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Podczas działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Lublin skontrolowali ponad 500 pojazdów, zatrzymując 105 dowodów rejestracyjnych w związku z ujawnieniem nieprawidłowości dotyczących stanu technicznego pojazdów.

W prawie 50 przypadkach przyczyną było uzasadnione podejrzenie nieprawidłowości związanych z nadmierną emisją spalin. Inne ujawniane usterki dotyczyły m.in. wycieku płynów eksploatacyjnych, niesprawność układów czy też oświetlenia” – wyjaśnia Gołębiowski.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.