Lublin. Dziurawa ul. Świętochowskiego. W tym roku wydano już ok. 46 tys. zł na jej łatanie

Dziurawa nawierzchnia ul. Świętochowskiego w Lublinie | fot. nadesłane

Dziurawa ulica Świętochowskiego w Lublinie. Mieszkańcy skarżą się, że niszczą zawieszenia w samochodach na pełnej dziur ulicy. Chcą, by miasto ją wyremontowało.

Co prawda nie jest to jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w Lublinie, jednak codziennie przejeżdżają przez nią okoliczni mieszkańcy, samochody ciężarowe oraz pojazdy rolnicze. O problemie mieszkańców ulicy Świętochowskiego na lubelskim Wrotkowie pisaliśmy już na początku roku.

Wtedy do naszej redakcji odezwał się jeden z mieszkańców, który prosił o nagłośnienie problemu, z którym się borykają. Mianowicie chodziło o fatalny stan nawierzchni tej ulicy. Po naszej interwencji nawierzchnia została uzupełniona kruszywem: ZOBACZ.

Problem powrócił

„Dzisiaj szala goryczy się przelała. Ulica Świętochowskiego i jej stan na dzień dzisiejszy przeraża, a co gorsze niszczy podzespoły samochodów. Gdzie jest ta osoba, która „monitoruje” stan tej drogi?” – pyta jeden z mieszkańców, który przesłał nam zdjęcia ulicy.

Dziurawa nawierzchnia ul. Świętochowskiego w Lublinie | fot. nadesłane

Co na to Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie?

„W bieżącym roku ulica była naprawiana kilkakrotnie, a koszt tych napraw wyniósł ok. 46 tys. zł. Ostatnie wypełnienie ubytków na tej ulicy miało miejsce we wrześniu, w ramach bieżącego utrzymania ulic w mieście. Należy zaznaczyć, że z tej ulicy korzystają poza samochodami osobowymi, także pojazdy ciężarowe oraz rolnicze, co ma wpływ na stan jej nawierzchni” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.