Lublin: Dzienny Ośrodek Wsparcia przeszedł remont. Łaźnia dla osób bezdomnych

Dzienny Ośrodek Wsparcia dla osób bezdomnych w Lublinie | fot. Caritas Archidiecezji Lubelskiej

W siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie po półrocznej przerwie ruszył Dzienny Ośrodek Wsparcia dla osób bezdomnych.

Osoby potrzebujące, 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 17, mogą skorzystać ze świetlicy, w tym z ciepłego posiłku, herbaty czy kawy oraz łaźni, gdzie mogą wykąpać się, zmienić swoje ubrania, skorzystać z pralki i suszarki do ubrań. W Dziennym Ośrodku Wsparcia mogą także skorzystać z usług fryzjerskich oraz mogą również opatrzyć swoje rany.

„Trudno już nawet zliczyć ile wyzwań pojawiło się przy remoncie i uruchomieniu Ośrodka, ale co ważniejsze, jeszcze więcej pojawiło się osób chcących nam pomóc w tym dziele. Od stycznia, każdy kto tego potrzebuje, może skorzystać z łaźni, świetlicy, posiłków i innych udogodnień. Warunek jest jeden, trzeźwość” – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor lubelskiej Caritas.

Dzienny Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych mieści się w głównej siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15 (wejście od Targu pod Zamkiem) i jest czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 17.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.