Lublin. Dźgnął nożem, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Lublin. Dźgnął nożem, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu dożywocie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Banaszek

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 41-latka, który przed kilkoma dniami pod jednym z bloków w Lublinie ugodził nożem 37-letniego mężczyznę. Grozi mu dożywocie.

Atak nożownika przed blokiem w Lublinie

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek pod jednym z bloków w rejonie ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu ostrym narzędziem 37-letniego mężczyzny.

Pod wskazany adres zostali wysłani policyjni wywiadowcy. Pokrzywdzony w stanie zagrażającym życiu został karetką przetransportowany do szpitala. Mężczyzna trafił na blok operacyjny.

W tym samym czasie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Na podstawie rysopisu przekazanego od świadków zdarzenia oraz kierunku jego ucieczki, wywiadowcy zatrzymali 41-letniego mieszkańca Lublina.

„W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Wynik wskazał ponad 2 promile w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego KWP w Lublinie.

Sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.