Lublin: Dworzec Metropolitalny z poślizgiem. Przetarg opóźniony o cztery miesiące

Dworzec Metropolitalny koncepcja 1
Wizualizacja Dworca Metropolitalnego przy ul. Młyńskiej

Urzędnicy o kolejny miesiąc przesunęli rozstrzygnięcie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy dworca autobusowego w rejonie ul. Gazowej, Dworcowej i Młyńskiej w Lublinie.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie w połowie lutego ogłosił przetarg, który obejmuje realizację budynku głównego dworca autobusowego wraz z ulicami przyległymi. Dworzec metropolitalny skupi komunikację kolejową i autobusową w jednej części miasta.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, otwarcie ofert nastąpiłoby 24 marca. Ale w przypadku inwestycji w rejonie ul. Gazowej, Dworcowej zgodnie z planem nie idzie nic. Urzędnicy po raz czwarty zdecydowali o przesunięciu terminu zakończenia przetargu.

„Obecny termin otwarcia ofert w przetargu na realizację budynku głównego dworca wraz z ulicami przyległymi jest wyznaczony na 31 lipca. Do urzędu wpłynęło około 700 zapytań od zainteresowanych firm, na które trzeba udzielić odpowiedzi” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Otwarcie ofert w przetargu na budowę ul. Dworcowej zaplanowane jest na 6 sierpnia. Wówczas poznamy oferentów zainteresowanych udziałem w przetargu. Zakończenie budowy Dworca Metropolitalnego planowane jest na 29 lipca 2022 r.

Mimo opóźnienia zakończenia przetargu, Zarząd Dróg i Mostów nie zakłada przesunięcia terminu zakończenia inwestycji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.