Lublin: Dwie firmy zainteresowane remontem ul. Pawiej. Czasu jest niewiele

IMG 20190402 155848
Wymienią most na ul. Pawiej | fot. Dominik Wąsik

Dwie firmy starają się o kontrakt na remont ul. Pawiej i wymianę mostu nad Czerniejówką. Czasu na realizację zadania jest niewiele, bo ratusz wymaga by prace zakończyły się do połowy listopada.

Na moście na rzece Czerniejówka w ciągu ul. Pawiej od 2014 roku obowiązuje ograniczenie tonażowe do 10 ton ze względu na fatalny stan konstrukcji obiektu – popękany beton, zerdzewiała konstrukcja stalowa czy nierówna nawierzchnia jezdni.

W połowie marca Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która podejmie się zburzenia i zbudowania nowej konstrukcji mostu na Czerniejówce. Dodatkowo zadanie obejmuje modernizację ul. Pawiej, od ul. Kunickiego w kierunku ul. Lotniczej na odcinku ok. 313 metrów.

„Inwestycja obejmuje też m.in: przebudowę wlotów ul. Wspólnej, przebudowę skrzyżowania ul. Pawiej z ul. Piaskową, budowę i przebudowę obustronnych chodników dla pieszych, przebudowę obustronnych chodników, utworzenie parkingu dla około 10 samochodów przy ul. Wspólnej oraz zatoki autobusowej” – wylicza Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W ubiegły piątek w Zarządzie Dróg i Mostów otwarto oferty firm zainteresowanych tym zleceniem. W przetargu zostały złożone dwie oferty. Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina swoje prace wyceniło na 11,4 mln zł, a Strabag z Pruszkowa oczekuje 14,1 mln zł. Miasto na to zadanie przeznaczyło 11,8 mln zł.

Teraz komisja przetargowa analizuje oferty pod kątem prowadzonego postępowania. Umowa zostanie podpisana tylko wtedy, gdy miasto otrzyma dotację od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – wtedy zostanie ogłoszony wykonawca. W innym przypadku przetarg zostanie unieważniony.

Jeśli inwestycja ruszy, to kierowców będą czekać miesiące utrudnień i objazdów. Przez Czerniejówkę w czasie prac będą mogli przemieszczać się tylko piesi, dla których ma zostać zbudowana tymczasowa kładka. Miasto wymaga by prace zakończyły się najpóźniej do 15 listopada tego roku.

Czytaj także: Zburzą most na ul. Pawiej i zbudują nowy. Kierowców czekają miesiące utrudnień

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.