Lublin: Dwa sygnalizatory nad jednym pasem. Kierowcy pogubieni w nowej organizacji ruchu

Kierowcy zdezorientowani czterema sygnalizatorami na pl. Bychawskim | fot. Dominik Wąsik

Na placu Bychawskim została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu. Wielu kierowców zdziwił widok czterech sygnalizatorów dla trzech pasów ruchu.

Do naszej redakcji odezwali się Czytelnicy, którzy prosili nas o interwencję związaną ze skrzyżowaniem na placu Bychawskim, a dokładnie dodatkowym sygnalizatorem, który pojawił się nad jednym z pasów. Według przypuszczeń naszych Czytelników miał być to błąd pracowników firmy, która zajmuje się obsługą sygnalizacji świetlnych w naszym mieście.

Jak się okazało, nie jest to żaden błąd czy żart, a nowa stała organizacja ruchu w tym miejscu. Zmiana nastąpiła w nocy z 22 na 23 stycznia. Korekta polega na zmianie sygnalizatorów z ogólnych na kierunkowe, montażu dodatkowego sygnalizatora kierunkowego (obecnie znajdują się w tym miejscu dwa sygnalizatory nad jednym pasem – jeden do jazdy na wprost, drugi do jazdy w lewo), utrzymaniu nakazu jazdy w prawo lub lewo z ul. 1-go Maja.

Zaprojektowany układ faz zastępuje zdemontowaną strzałkę warunkowego skrętu w prawo. Sygnał zielony na sygnalizatorach uruchamiany jest niezależnie od siebie (w różnych fazach: w jednej jazda na wprost i w lewo, w kolejnej jazda na wprost, w lewo i w prawo, w kolejnej przedłużenie jazdy w prawo itd.), co powoduje dłuższy czas wyświetlania zielonego sygnału do bezkolizyjnego skrętu w prawo w ul. Kunickiego.

Z analizy zapisów z kamer Systemu Zarządzania Ruchem wynika, że zmiany upłynniły ruch na skrzyżowaniu, a prawoskręt w ul. Kunickiego jest na bieżąco udrażniany. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na sygnalizatory i unikanie tzw. jazdy na pamięć” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Obraz z kamer Systemu Zarządzania Ruchem
Obraz z kamer Systemu Zarządzania Ruchem

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Światło dla kierunku jazdy.Jak ma czerwone na wprost to stoi a jak jedzie w prawo to jedzie.A ci którzy tęsknią za strzałką warunkowej jazdy w prawo niech pamiętają, że muszą się przednią zatrzymać.Ile przejedzie samochodów?