Lublin: Dla części pasażerów 3 maja ostatnim dniem obowiązywania akcji stop bilet

mpk ztm lublin przystanek autobusy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej. ZTM informuje, że 3 maja jest ostatnim dniem obowiązywania akcji stop bilet dla części pasażerów.

Zgodnie z decyzją rządu, od 4 maja wkraczamy w drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Bezpośrednio po długim weekendzie majowym otwarte zostaną centra handlowe, swoją działalność wznowią hotele, a sklepy budowlane będą czynne w weekendy.

Po majówce powróci również życie społeczne. Biblioteki, muzea i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Z kolei od 6 maja planowane jest wznowienie funkcjonowanie przedszkoli i żłobków, co umożliwi części rodziców powrót do pracy.

„Już teraz obserwujemy powolny, ale systematyczny wzrost popytu na komunikację miejską. Z pewnością wpłynęła na to decyzja rządu o ponownym umożliwieniu, od 20 kwietnia, przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Potwierdzają to nasze obserwacje w terenie, jak również coraz większa liczba wniosków od pasażerów o możliwość ponownego korzystania z zawieszonego wcześniej biletu okresowego” – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

W związku z powyższym Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął decyzję o zakończeniu możliwości dalszego zawieszania biletów okresowych dla części pasażerów. Dla osób niebędących uczniami i studentami 3 maja jest ostatnim dniem obowiązywania akcji STOP BILET, zaś do 24 maja tj. zgodnie z terminem zamknięcia szkół, uczelni i placówek oświatowych, nadal zawieszone pozostają bilety uczniów i studentów.

„To właśnie ta grupa pasażerów stanowi największy odsetek osób (75%), który skorzystał z możliwości zawieszenia ważności biletów okresowych. Ponadto, co do zasady, uczniowie i studenci są na utrzymaniu rodziców, dlatego w ich przypadku nadal kontynuujemy tę akcję” – wyjaśnia Góźdź.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.