Lublin. Coraz bliżej otwarcia szpitala tymczasowego. Znamy wstępne kryteria przyjęcia

Szpital tymczasowy w Targach Lublin
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link, LUW

Szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19 w Lublinie będzie przygotowany na uruchomienie w drugim tygodniu grudnia – poinformował wojewoda lubelski Lech Sprawka. Na początek zostanie oddanych 40 łóżek dla pacjentów.

Trwają intensywne prace przy budowie szpitala tymczasowego w Targach Lublin. Na przyszły tydzień zaplanowano montaż dwóch zbiorników z tlenem, po czym nastąpi test całej instalacji tlenowej dla szpitala tymczasowego.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin ma być otwarty 6 grudnia, a pierwsi pacjenci będą mogli być przyjęci 9-10 grudnia. Zgodnie z zapowiedziami, placówka będzie uruchamiana modułowo, czyli etapami, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej. Docelowo będzie mogła przyjąć 480 pacjentów.

Na początek oddanych do użytku będzie 40 łóżek, w tym 10 z respiratorami. Gdy ilość zajętości łóżek będzie zbliżała się do limitu, wtedy udostępnionych zostanie kolejnych 40.

Kogo przyjmie szpital tymczasowy w Lublinie?

Podstawowym warunkiem przyjęcia do szpitala tymczasowego w Targach Lublin będzie konieczność posiadania rozpoznania zakażenia koronawirusem, potwierdzonego właściwym badaniem. Będą tu trafiać pacjenci covidowi, którzy wymagają hospitalizacji i nie mają ostrych objawów zakażenia.

Na szczegółowe kryteria musimy jednak poczekać. Wciąż trwa ich opracowywanie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kolejna covidowa ściema.Pandemii nie ma.Zwykła grypka przekształcona przez oprawców Narodu Polskiego z pisu w „śmiertelnego”wirusa!! Oszukują nas!!